Polski English Norsk Dansk Svenska
 
 


Strona Główna
o Nas
Smile Design
Stom. Kosmetyczna
Smile Makeover
Bezbolesne leczenie
Wybielanie zębów »
Pokrywanie
Poprawa konturu zębów
Białe wypełnienie/inleye
Porcelanowe licówki »
Porcelanowe korony
Most dentystyczny
Kosmetyczne protezy
Implanty dentystyczne
Galeria usmiechu
Kontakt
Nasza księga gości
 

 

Implanty dentystyczne

   

Implant to małe śrubki wykonane z tytanu. Są przytwierdzane do kości w dolnej lub górnej szczęce w celu zastąpienia korzenia brakującego zęba. Implanty przytwierdza się w zdrowej, zagojonej tkance kostnej.

Implant działa jak wspornik, na którym zamontowana jest korona, mostek lub proteza.
W zależności od liczby brakujących zębów, budowy szczęki, rodzaju zgryzu określa się jaka liczba implantów jest konieczna i jakie protetyczne rozwiązanie zastosować. Zabieg jest przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu i trwa około jednej godziny. Okolice zoperowanej szczęki pozostają bolesne i spuchnięte przez kilka dni.

Dwuetapowy zabieg
Implant musi być zintegrowany z tkanką kostną (tzw. zintegrowanie Osso). Pacjent musi poczekać aż implant zrośnie się z kością. Okres gojenia trwa około trzech miesięcy w dolnej szczęce i około sześciu miesięcy w górnej. Pokrycie śrubki jest umieszczane na implancie w celu jego ochrony do momentu obrośnięcia dziąsłem. W tym czasie pacjent korzysta z mostku lub tymczasowej protezy.

Po okresie gojenia i wrośnięciu implantu w kość, dziąsło jest otwierane i umieszcza się tymczasową lecznicza podporę. Po dwóch tygodniach tymczasowa podpora jest wymieniana na stałą podstawę. Robione są zdjęcia do wykonania korony, mostka lub protezy. Następnie gotowa korona, mostek lub proteza jest mocowana na podstawie.

Jednoetapowy zabieg
Jeśli kość jest w dobrym stanie, tymczasowa podpora jest umieszczana w tym samym czasie co implant.

Proces gojenia trwa tyle samo czasu co przy zabiegu dwuetapowym. Zaletą jest to, że można rozpocząć montowanie protezy zaraz po okresie gojenia.

Jest kilka rodzajów implantów na rynku
Implantów używa się od ponad 40 lat. Oferują trwałe zastąpienie brakujących zębów. Popularność tego rozwiązania stale rośnie. Dostępne są następujące systemy: Brånemark, Astra, Strauman, 3i, TioLogic itp.

Wybór rodzaju implantu zależy od indywidualnego stanu i jakości kości, skuteczności, gwarancji i ceny.

Czy jesteś kandydatem do implantu?
Stan kości musi być odpowiedni do zamontowania implantu. Jeśli stan nie jest dobry, trzeba będzie wykonać np. lifting zatok podczas którego przeszczepia się własną lub sztuczną (syntetyczny lub naturalny substytut) kość aby wzmocnić kość zęba. Palenie, nadmierne spożycie alkoholu lub niektórych leków jest przeciwwskazaniem do implantów.

Jak to działa? Plan zabiegów – dwuetapowy zabieg
Zabieg umieszczenia implantu jest wykonywany w dwóch etapach: chirurgicznym i protetycznym. Wymaga to 2-4 wizyt w gabinecie.

Przygotowanie: Jeśli masz wyrwany ząb, wymaga to 3-4-miesięcznego gojenia zanim będzie można umieścić implant. Ważne jest by nie mieć żadnej infekcji w momencie rozpoczęcia pracy.

Pierwsza wizyta
Wymagana jest wstępna konsultacja z implantologiem i prześwietlenie Rtg aby określić typ i wielkość implantu. Zespół dentystyczny wykorzystuje jeden ze znanych typów implantu (Brånemark, Astra, 3i, TioLogic itp.). Zabieg przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu, trwa około jednej godziny. Po zabiegu zostaje nałożony tymczasowy mostek lub proteza na okres gojenia, co trwa od trzech do sześciu miesięcy.

Druga wizyta
Zostaje umieszczona lecznicza podpora, gojenie – ok. dwa tygodnie.

Trzecia wizyta
Następuje wykonanie korony, mostka lub protezy. Wykonuje się zdjęcie zębów, które jest wysyłane do laboratorium. Wykonanie protezy zajmuje 5-7 dni roboczych. Możesz poczekać na wykonanie protezy lub wrócić po kilku dniach.

Czy występuje jakieś ryzyko przy zakładaniu implantu?
Komplikacje zdarzają się rzadko, tym niemniej występują. Najbardziej powszechne to:

 

Infekcje wymagające leczenia

 

Utrata implantu

 

Utrata części kości wokół implantu

 

Komplikacje związane z samym implantem

  Stomatologia Kosmetyczna   Kontakt
 
 
 
Anna Dental Clinic (c) | ul. Szeroka 119/120 | 80-835 Gdansk, Polen | Telefon: +48 731 231 783 | Email: info@annadentalclinic.com

 

Bezbolesne leczenie
Najważniejszy jest twój uśmiech.
Czytaj więcej »

 

dr. Sarzynska na YouTube »